Skip to main content


Jak [włamywał się] Orzeł Biały:
https://oko.press/jak-hakowal-orzel-bialy-citizen-lab-polskie-przypadki-uzycia-pegasusa-sa-wyjatkowo-agresywne/

> Na pierwszym posiedzeniu senackiej komisji ds. nielegalnej inwigilacji senatorowie wysłuchali dwóch osób z grupy badawczej Citizen Lab: "Inwigilacja telefonu senatora Brejzy była jednym z najbardziej agresywnych zastosowań oprogramowania Pegasus - nie tylko w Polsce" - mówili eksperci

#Polska #Pegasus

2 people reshared this

> Jego operator, logujący się w systemie jako „ORZELBIALY”

Chyba jest to tylko nazwa nadana przez badaczy
https://twitter.com/RevToJa/status/1483079007646228488
https://twitter.com/RevToJa/status/1483088916844584963
słuszna uwaga, przekażę
@mimi89999 @Rysiekúr Memesson No tak ale na komisji tego nie wyjaśnili a przecież padły tam (z tego co pamietam) ze strony senatorów słowa zdziwienia, że taka lamerska nazwa sie przewija w tych wynikach.
@Rysiekúr Memesson Dla mnie najciekawszą informacją z dzisiaj była ta o zastraszeniu wezwanego na świadka prof. Jerzego Kosińskiego, który był już w drodze na komisję. A on twierdzi (wg relacji senatorów) że brał udział w prezentacji pegasusa dla PL. Bo to co ustalił CitiznLab to jedna sprawa (oni przecież nie maja dowodu kto ten atak przeprowadził) a druga to bezsporne pokazanie, że to zostało kupione przez rząd. PiS na razie może kręcić i zasłaniać się tajemnicą bo przeciez nigdzie na f-rach nie ma nazwy systemu a faktur miedzy Matic a NSO nie mamy. Dla myślacych ludzi istniejace dowody i poszlaki sa oczywiste ale nie ma takiej wisienki na torcie, która by pozwoliła zamknąć usta tym co dalej szukają w tym drugiego dna.