Przejdź do głównej zawartości


Ostrzeżenie o treści: Apetilo.pl to nowa aplikacja do zamawiania jedzenia. Zamawiaj wygodnie przez stronę lub w aplikacji i wspieraj ulubione restauracje! CW bo trochę autoreklamy ;)

Ten wpis został zedytowany (1 rok temu)
@Damian Wajer
Na stronie z zestawieniem, na górze jest wielka grafika "Prowizja 1.8% czy 30% ? A Ty? Co wolisz?"
A na stronie dla restauratorów (sekcji FAQ): "Jak będą wyglądały rozliczenia? pobieramy 6,8% wartości napływających zamówień"
To w końcu ile wynosi prowizja 1.8% czy 6.8% ?
@MiKlo:~/citizen4.eu$💙💛 Fajnie, że to sprawdzasz. Świadomi klienci to największa szansa dla restauracji na uniezależnienie się od dużych portali i bardziej samodzielne funkcjonowanie w tym niełatwym biznesie.

Odpowiadając na pytanie. Prowizja Apetilo to 6,8% zgodnie z informacją na stronie (o ile restauracja nie korzysta z jakiejś promocji, np. teraz mamy ofertę na start 0 zł do kwietnia). 1,8% tyczy się prowizji od zamówień ze strony restauracji korzystającej z naszego systemu zamówień.

Wpis na blogu, do którego się odnosisz jest z marca 2022 i wtedy zasady na start w Apetilo były trochę inne (przed ogólnopolskim startem zaczynaliśmy w Katowicach). Info z bloga, jak to blogi, może się przedawnić, więc należy to traktować jako punkt odniesienia na moment publikacji.

Najlepiej sprawdzać ofertę na restaumatic.com lub nowyportal.pl, tam info jest aktualne zgodnie z bieżącym cennikiem.
Ten wpis został zedytowany (1 rok temu)
@Damian Wajer "1,8% tyczy się prowizji od zamówień ze strony restauracji korzystającej z naszego systemu zamówień."
A czym się różni wasz system zamówień od nie-waszego systemu zamówień ?
Bo trochę się pogubiłem - jeżeli restauracja ma swój system zamówień do czego Wy jej jesteście potrzebni ?
@MiKlo:~/citizen4.eu$💙💛
Nie wiem jak dobrze odpowiedzieć na tak postawione pytanie. To tak jakbyś zapytał czym różni się jakakolwiek usługa od innej. Bez kontekstu nie da się tego stwierdzić. Wieloma rzeczami, a nie chciałbym tutaj streszczać całej oferty firmy, bo to nie jest dobre miejsce do tego.

Restauracje korzystają z naszego systemu zamówień oraz usług towarzyszących, więc do czegoś jednak się przydają. Jeśli restauracja ma swój system zamówień i nie potrzebuje niczego z naszej oferty, to naturalnie możemy nie być jej potrzebni. Nie ma obowiązku współpracy :)

Wygląda na to, że nie jesteś restauratorem i nie jesteś realnie zainteresowany ofertą, więc możesz nie mieć odpowiedniej perspektywy jakie są wyzwania w funkcjonowaniu restauracji i jak nasze usługi mogą pomóc. Jeśli się mylę to mogę opowiedzieć więcej lub skierować do kogoś bardziej odpowiedniego. Albo jeśli realnie chcesz się zagłębić w ofertę, to polecam zajrzeć na Restaumatic.com, wysłać maila albo zadzwonić.

Na koniec zwracam uwagę, że nie jestem właścicielem tego projektu oraz nie pracuję w jego sprzedaży. Zwyczajnie wrzuciłem info jako osoba, która przy nim współpracuje od strony produktowej (UX, development), więc możesz traktować to na zasadzie "uważam że zrobiłem coś fajnego i się tym chwalę, bo może kogoś zainteresuje".

Ostrzeżenie o treści: Apetilo.pl to nowa aplikacja do zamawiania jedzenia. Zamawiaj wygodnie przez stronę lub w aplikacji i wspieraj ulubione restauracje! CW bo trochę autoreklamy ;)

@Marcin Koziej Bardzo dobrze jesteś poinformowany, dobrze gadają na mieście. Ale jest też istotna część w React Native, także nie jest aż tak niszowo jakby się mogło wydawać ;)
@Marcin Koziej
Dzięki :)
Skoro tak, to tylko wspomnę, że gdybyś był zainteresowany tymi technologiami lub znał kogoś kto chce przy nich pracować z nami, to daj znać i może coś się znajdzie (Haskell i PureScript to akurat nie są moje specjalizacje, ale mogę skierować gdzie trzeba).
@Brie Mmm @Damian Wajer
Jeżeli firma o kapitale ~set milionów złotych składającym się w dużej części z inwestycji-udziałów funduszy #venturecapital
( które inwestują w młode firmy, żeby odzyskać w miarę szybko jak największy zwrot z inwestycji - rzędu np 1000% )
nie jest "komerchą" to nie wiem co nią jest.
To się oczywiście samo w sobie nie wyklucza z pojęciem uczciwości ale generalnie model biznesowy tej firmy wydaje się podobny do innych platform/portali w tej branży czyli zakłada zdobywanie jak największego udziału w rynku.
Google jak było małe też miało hasło #DontBeEvil . Więc - zobaczymy...
@MiKlo:~/citizen4.eu$💙💛 @Brie Mmm Apetilo powstało w niedużym zespole i z ograniczonym budżetem. Pod tym względem nie ma porównania do topowych portali. Uczciwe zasady i dobre relacje z restauracjami to jest podstawa funkcjonowania. Doceniają to właściciele_ki restauracji, bo także dzięki ich głosom projekt Apetilo w ogóle wystartował.

Jeśli chodzi o prześwietlanie inwestorów to oczywiście masz prawo do własnej opinii, swoich wniosków i researchu. Nie jestem właścicielem, nie zajmuję się sprzedażą, ani nie jestem tu by oficjalnie reprezentować firmę. Mój wpis ma charakter prywatny, jest przejawem zadowolenia z fajnie wykonanej roboty osób zaangażowanych w projekt i pomysłu, który za nim stoi.

Wątek rozwoju firm, pozyskiwania kapitału i potencjału na bycie "dobrym" lub "złym" to oczywiście ciekawe tematy, ale chyba bardziej na osobną dyskusję. Przyszłości nikt nie zna, więc wszystko jest możliwe, a póki dana firma się rozwija bazując na uczciwej współpracy i obopólnej korzyści, to nie ma nic złego w pochwaleniu się małym udziałem w takim przedsięwzięciu. I to jest motywacja jaką miałem by wrzucić swój wpis.
Ten wpis został zedytowany (1 rok temu)
@Damian Wajer @Brie Mmm
No może masz rację...
Więc żeby nie odbiegać od tematu (aplikacji i strony), bo o tym jest twoja reklama, to pozwoliłem sobie wejść na strony Apetilo.pl i restaumatic.com i niestety obie mają problem z prywatnością.
Tzn. po pierwsze wysyłają moje dane do podmiotów trzecich jeszcze przed wyrażeniem jakiejkolwiek zgody, po drugie w formularzu można wprawdzie nie zgodzić się na obce ciastka marketingowe/analityczne, ale to nic nie zmienia, bo nadal strona ładuje wszystkie obce skrypty (które nie są niezbędne do jej działania - choćby te od facebooka) udostępniając im np historię przeglądania. A po trzecie w politykach prywatności nie ma ani słowa jakim konkretnym podmiotom strony na mój temat coś wysyłają.
Komplet informacji o których piszę jest dostępny w raporcie który generuje wtyczka #rentgen ( od @Internet. Czas działać! 🇺🇦 ).
Właśnie skorzystałem po raz pierwszy. Generalnie doświadczenie nie odbiega od "innych wiodących marek" 😀 (+). Brakuje mi informacji o alergenach. Rozumiem, że uzupełnianie takich informacji jest po stronie restauratorów, ale aplikacja mogłaby wspierać/zachęcać do ich dodawania.
Natrafiłem też na restauracje, które swoją ofertę uzupełniły "po łebkach" - brakowało opisów i zdjęć dań.
Może formularz do uzupełniania oferty powinien podpowiadać co i jak uzupełnić - co przyciąga uwagę klienta.
@Jan Siemkowski Opisy dań, alergeny, zdjęcia itd, są po stronie restauracji. Staramy się zachęcać do uzupełniania tego w różny sposób, ale nie zawsze się udaje. W każdym razie masz rację, podałeś spoko pomysły i przykłady, dzięki i przekażę dalej :)