Przejdź do głównej zawartości


Nie mam przesadnych złudzeń - w ten sposób chcą złamać zabezpieczenia przeciwko scrapowaniu treści bez zgody zainteresowanych, jak również chcą rozwiązać problem banalnie łatwego wykrywania botów w społecznościówkach. W końcu klient, taki jak np. kremlowskie sieci botów, płaci za prowadzenie pyskusji, więc ujawnianie jego botów prostym hasłem jest złe dla wpływów do kasy, a Excel musi się zgadzać.

Oczywiście "bezpieczeństwo" nigdzie nie dotyczy bezpieczeństwa Internetu jako takiego czy bezpieczeństwa szarego P.T. Internauty. To jedynie masa białkowa, która ma wnieść swój darmowy wkład w rozwój LLM, a nie domagać się prywatności.

Zupełnym przypadkiem dziś w serwisie bezMuska pojawiła się opcja, oczywiście zaznaczona, dzielenia się swoimi treściami z Grokiem. Pod drugim linkiem jest ciut więcej informacji, a w odpowiedzi do niego autor dał link do odpowiedniego miejsca w profilu użytkownika. To o tyle istotne, że z doniesień użytkowników wynika, że z poziomu aplikacji nie da się tego wyłączyć, można to zrobić wyłącznie z poziomu przeglądarki.

🌐 https://www.theverge.com/2024/7/19/24201414/openai-chatgpt-gpt-4o-prompt-injection-instruction-hierarchy
🌐 https://x.com/kevinschawinski/status/1816740423156507078
Ten wpis został zedytowany (2 miesiące temu)

4 użytkowników udostępniło to dalej

@Piotr "Mikołaj" Mikołajski 🐉 Na zabezpieczanie przed scrapowaniem (a doładniej nad interpretacją tego co zostało zescrapowane przez AI) to jeszcze by się znalazło kilka pomysłów. Np wplatanie w treść/metadane informacji, że ta treść to ściśle tajne informacje rządowe i każdy nieuprawniony, kto je puści dalej , nawet w przetworzonej formie będzie mieć do czynienia... najlepiej z rządem państwa z którego jest bot 😁
Ad 1, wygląda na to, że na dzień-dobry podpada pod AI Act [1].
Ad 2, a to się zderza z RODO.

Melon na kursie kolizyjnym, gdzie Unia zakazuje e𝕏-Twittera w EU? Poproszę dwa razy z frytkami.

[1] https://artificialintelligenceact.eu/high-level-summary/