Skip to main content


Artystka strollowała śniadaniówkę TVPiS wyjmując tęczową flagę
https://streamable.com/exbrpg
Gównoburza w TVP za 3... 2... 1...
ale to na 2ce to nie wiem czy się liczy;)
na 1ce jeszcze jest śniadaniówka? czy chodziło o to, że lepsze byłoby tvp info?
oczywiście że lepsze byłoby TVP info!
@Ania Nowak Wolna Biblioteka
tvpisinfo chyba ostrożniej dobiera gosci do programow na zywo. nie wiem czy to prawda ale podobno staraja sie nawet programy na zywo puszczac z posluzgiem zeby miec czas na ew reakcje i manipulacje
standardowa też praktyka usuwanie kolorów z pewnych części garderoby, w przygotowanych materiałach
dokładnie do tego piłem
dobra akcja, szanuję
Myślisz że to nie było zaplanowane?
Tak czy siak PiSowi raczej na rękę będzie kolejny powód do niechęci wobec artystów w narodzie :(
ja nie mysle o tej sytuacji w kontekscie cenzury - raczej w kontekscie zakrzywiania obrazu rzeczywistosci
mysle, ze rozmowy w kierunku, jaki jej nadajesz nie da rady kontynuowac bez zaznaczenia roznicy pomiedzy czymś co nazywam prawdą wewnętrzną, a prawdą zewnętrzną. Wewnętrzna jest indywidualna, i dla każdego jest bardzo... prawdziwa - ale dla innych może wydawać się dziwaczna. Niestety wiele dyskusji, zwłaszcza online, sprowadza się do licytacji, czyja prawda wewnętrzna jest "lepsza"
prawda zewnetrzna to jest ta sprawdzalna, mierzalna, faktyczna prawda. Niestety mieści się w niej mało rzeczy, które są interesujące dla nas w codziennym życiu.

O prawdzie zewnętrznej nie ma co dyskutować. A o prawdzie wewnętrznej nie potrafimy rozmawiać - bo chcemy zmienić drugą stronę, zamiast ją *poznać*. I tak każdy z nas pozostaje niepoznany przez osoby zza barykady
podział się pogłębia, i coraz bardziej prawdy wewnetrzne ludzi z innych grup wydają nam się karykaturalne i niedorzeczne. A każdy myśli, że stoi w obronie faktycznej prawdy i jest po dobrej stronie historii.

Dlatego też to co zrobiło TVP mnie tak dotknęło. Ktoś musiał świadomie zretuszować część rzeczywistości, która należała do obszaru prawdy zewnętrznej.
to jest coś zupełnie innego, niż posiadanie innego sposobu myślenia, systemu wartości czy spojrzenia na świat niekompatybilnego z czyjąś prawdą wewnętrzną. To jest odrzucenie prawdy zewnętrznej. Bardzo groźny krok
@Jester Sk00n of Pooland @Ania Nowak Wolna Biblioteka @Arkadiusz Wieczorek 🌎 @Kuba Orlik
Sam sobie zaprzeczasz: najpierw piszesz, że "Druga strona uwaza czesto ze tylko sie broni." a potem "druga strona ma argument sily przewage liczebna".
Albo jedno albo drugie. Jeśli i jedno i drugie to wiadomo, że pierwsze (my się tylko bronimy...) jest zasłoną dymną, żeby nie tłumaczyć się z drugiego (robimy co chcemy bo mamy za sobą argument siły).
hah no musze przyznać, że otworzyłeś tyle kwestii naraz, że czuję się jakbym oberwał galopem Gisha.

Myślę, że trafiliśmy na rozmowę, której nie da się konsktruktywnie przeprowadzić na social media. Jakbyś chciał się zdzwonić na Jitsi i te splątane ze sobą tematy omówić, to zapraszam :) Gwarantuje zachowanie uprzejmości i szacunku dla prawd wewnetrznych